KUDÜSE MEKTUP YARIŞMASI BİRİNCİSİ SEÇİCİ KURULUN KARARIYLA SACİDE KULU OLDU.

  • 0

KUDÜSE MEKTUP YARIŞMASI BİRİNCİSİ SEÇİCİ KURULUN KARARIYLA SACİDE KULU OLDU.

Category : Basın Odası

Bir ay boyunca devam eden yarışma sonucunda Kıbrıs’ın dört bir yanından yüzlerce mektup Kudüs’e yazıldı.

Alanlarında uzman seçici kurul mektupları tek tek inceledi ve yapılan değerlendirme sonucunda Sacide Kulu’nun “Kudüs’e Mektup” adlı yazısı birinci oldu.

İşte Sacide Kulu’nun Kudüs’e gönderdiği o mektup:

Ey Kudüs!
Çok özledik seni.
Hayallerimiz özgürlüğünle ilgili.

Ben ilk seni sevdim sanırım. Başlangıcını hatırlamıyorum ama; Kudüs dendiğinde hep bir sızı hissettim yüreğimde. Canım yandığında seni hatırladım, güçlü kaldım. Hastanın duası kabul olurmuş, ben hastayken hep özgürlüğünle süsledim dualarımı. İlk seninle başladı direniş şiirlerim. Hep senden bahsettim sevda denilince.

Sen Kudüs bir şehir değilsin benim için; bir sevdasın, davasın… Seni anlatmaya yetmiyor benim lügatımdaki kelimeler. Sen, nice şairin ilham kaynağı, binlerce mücahidin direniş sebebisin. Sen Kudüs ne acılara şahitsin… Evladını yitirmiş anaların metanetine, ailesini yitirmiş çocukların çığlıklarına, senin sevdan için, sevdiğine seni bırakabilmek için cepheye koşan yiğitlerin tekbirlerine ve sevdiğini şahadete yollamış genç kızların gözyaşlarına eşlik eden sadık bir dostsun. Sen değerlisin Kudüs, aynı bir ailenin tek kızı gibisin benim gözümde.

Sevdamızsın, davamızsın, peygamberimizden emanetsin KUDÜS…
Bize gelince…
Biz Kur’an’ın bahsettiği,
İlim ve irfan sahibi,
Dosdoğru ve cesaret dolu,
Göğsünde iman nuru
Kudüs’e adım atacak gençleriz.

Bir gün birlik olacağız Kudüs, ilk kıblemizde yasakken ezan sesi, artık susmayacağız, safımızı belli edeceğiz, kıyama geçeceğiz ve bütün ümmet bir olup öyle bir haykıracağız ki tekbirleri, bütün dünya dinleyecek sesimizi, semalarında defalarca yankılanacak: “ ALLAHU EKBER!”

Doğru gün ve saati bekliyoruz.
Gün gelecek bitecek çileler,
Gün gelecek bitecek hasret.
Ve biz o gün sarılacağız sana.
Aksa’da kılacağız namazlarımızı,
Saf tutacağız ümmetle.
Sonra özgürlüğü taşıyacağız dünyaya
Mavi Marmara ve Gazze için.

Ve geldiğimizde yanına yaşlarını sileceğiz, yaralarını saracağız, yoldaş olacağız sana. Ümmetin çocukları beraber oynayacaklar Aksa’nın avlusunda. İşgalcilere rağmen parkur yapan gençler ümmete sergileyecek yeteneklerini, fotoğraf makineleri mutluluğa flaş patlatacak bu sefer.

Müslüman gençlerin gözlerinden okunacak mutlak zaferin haklı gururu. Yine şahitlik yapacaksın Kudüs, fakat acıları, yaraları değil; sevinci, vuslatı izleyeceksin. Yine gözyaşları göreceksin ancak bu sefer mutluluktan akacak yaşlar. Sevenler sevdiğine kavuşacak, analar evlatlarına sarılacak ve biz de sana koşacağız. Bekle Kudüs biz geleceğiz.


Leave a Reply

ESKAD İletişim

İletişim Bilgilerimiz

GENEL MERKEZ TEL: 0548 855 19 96

ERKEK ÖĞRENCİLER KONAKLAMA İHTİYAÇLARI İÇİN İLETİŞİM NUMARALARI

0542 866 03 33

BAYAN ÖĞRENCİLER KONAKLAMA İHTİYAÇLARI İÇİN İLETİŞİM NUMARALARI

Lefke Bayan: 0548 876 08 24

Gazimağusa Bayan: 0533  831 20 56

Girne ve Lefkoşa Bayan: 0542 866 03 33

Mail: bilgi@eskad.org