Faaliyetlerimiz

Haftasonu Konferansları

Her haftasonu, Türkiye ve Dünyadan alanında uzman tarihçi,yazar,akademisyen ve iş adamlarının katıldığı knnferanslar

Salon Programları

Yıl boyunca gerçekleşen büyük salon programları

Kültürel Sportif Etkinlikler

Hafta boyu gerçekleşen kültürel ve sportif etkilnlikler

Yıl İçerisinde Gerçekleştirdiğimiz Programlar

HABERLER

BASIN YAYIN KULÜBÜ

BASIN YAYIN KULÜBÜ-LEFKOŞA  

Read More

ESKAD KURBANDA 2500 AİLEYE ULAŞTI

Tags : 

ESKAD KURBANDA 2500 AİLEYE ULAŞTI Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği kurban organizasyonunu bu yıl yurt içi ve yurt dışından desteklerle gerçekleştiren ESKAD, Kıbrıs’ta 5 bölge de 2500 ihtiyaç sahibi aile ve öğrenciye kurban payı dağıtımında bulundu. Kurban bağışında bulunan hayırsever vatandaşların kurbanları bu yıl Kıbrıs’ta ki ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere yapılan organizasyonla ulaştı. Profesyonel

Read More

Kayıtlarımız Başlamıştır

Tags : 

Kazanmış olduğunuz üniversitenin hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Kıbrıs adasında bir eviniz olduğunu unutmayın! Kayıtlar için iletişim numaramız 0533 833 54 36 – 0548 821 50 36

Read More

ESKAD Girne Haftasonu Konferansı Ömer Suay, Engelsiz Bilişim

ESKAD Girne Şubesinin geleneksel hafta sonu konferanslarının bu hafta ki konuğu KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı sn. Ömer Suay‘dı. Konferans’ta katılımcılara “Engelsiz Bilişim” konulu konferans verilirken, öğrencilerin engelliler bilişim alanının kullanımı hakkında soruları Suay tarafından cevaplandı.

Read More

Lefke Şubesi Teşkilat Eğitimi, Ersan Bilgin

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Merkez Teşkilat Başkanı Sayın Ersan Bilgin Beyin katılımı ile “Temel Esaslarımız” konulu teşkilat eğitimi ESKAD Lefke şubesinde gerçekleştirildi.

Read More

Gazimağusa Teşkilatlanma Eğitimi, Ersan Bilgin

AGD Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Ersan BİLGİN’in katılımıyla şube ve üniversite yönetimine teşkilat eğitimi ESKAD Gazimağusa şubesinde gerçekleştirildi.

Read More

Kayseri’de Yaşanan Terörü Lanetliyoruz

》”Milletimizin Başı Sağolsun” Bu sabah saatlerinde Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlerin ve üniversite öğrencilerinin bulunduğu halk otobüsüne yapılan hain terör saldırısınında şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, saldırıda yaralanlara acil şifalar dileriz. #milletimizinbaşısağolsun #kayseri #terörülanetliyoruz

Read More

GÜZELYURT VE LEFKOŞA’DA HALEP İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan katliamlara Kıbrıs halkı ve gençliği de sessiz kalmadı. Dünya’nın her yerinde olduğu gibi Kıbrıs’ta da gençler tepkilerini yoğun bir katılımla gösterirlerken, yapılan eylemlerde mazlum coğrafyalarda ki akan kanın son bulması için dualar edildi. Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD) Lefkoşa ve Güzelyurt şubesinin Lefkoşa Selimiye ve Güzelyurt Fatih Caminde düzenlediği eylem Cuma

Read More

Halep’e Yol Açın

ESKAD olarak İHH İnsani Yardım Derneği’nin başlatmış olduğu “Halep’e Yol Açın” yardım kampanyasına destek veriyoruz. Not: Yardımlarınız direk İHH hesaplarına yatmaktadır. ESKAD bu çalışmada kampanyanın duyurulmasına destek olmaktadır.

Read More

KUDÜSE MEKTUP YARIŞMASI BİRİNCİSİ SEÇİCİ KURULUN KARARIYLA SACİDE KULU OLDU.

Bir ay boyunca devam eden yarışma sonucunda Kıbrıs’ın dört bir yanından yüzlerce mektup Kudüs’e yazıldı. Alanlarında uzman seçici kurul mektupları tek tek inceledi ve yapılan değerlendirme sonucunda Sacide Kulu’nun “Kudüs’e Mektup” adlı yazısı birinci oldu. İşte Sacide Kulu’nun Kudüs’e gönderdiği o mektup: Ey Kudüs! Çok özledik seni. Hayallerimiz özgürlüğünle ilgili. Ben ilk seni sevdim sanırım.

Read More

Girne Üniversiteler Komisyonu Hala Saha Organizasyonu

Eskad Girne Üniversiteler Komisyonu olarak organize ettiğimiz “Halı Saha Futbol Maçı” etkinliğini gerçekleştirdi.

Read More

ESKAD Girne, GAÜ Rektörünü Ziyaret Etti

Evrensel Sevgi Ve Kardeşlik Derneği Girne Şubesi olarak, Girne Amerikan Üniversitesi rektörü sn. Prof.Dr Kutsal ÖZTÜRK’ü makamında ziyaret etti.  

Read More

ESKAD Güzelyurt, Halep İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı

Bugün Güzelyurt Fatih Cami önünde Halep’de ki katliamla ilgili basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı ESKAD Güzelyurt şubesi tarafından düzenlendi. Yapılan etkinlik halk ve öğrencilerin yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Read More

ESKAD Lefkoşa, Halep İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı

Bugün Lefkoşa Selimiye Cami önünde Halep’de ki katliamla ilgili basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazı ESKAD Lefkoşa şubesi tarafından düzenlendi. Yapılan etkinlik halk ve öğrencilerin yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Read More

Mazlum Coğrafyalara Dua Programı

Mazlum Coğrafyalara Dua Programımız yoğun bir katılımla gerçekleşti. >> Lefke Gemikonağı Cami |2016

Read More

Gazimağusa Şubemiz Huzurevi Ziyareti Düzenledi

ESKAD Gazimağusa şubemiz, geçtiğimiz haftasonu Mevlüd kandili sebebiyle huzurevi ziyareti düzenledi. Ziyarette huzur evi sakinlerinin Mevlüd kandili kutlanırken, karınca kararınca hediyeler takdim edilerek, yaşlılarla keyifli sohbetler gerçekleştirildi.

Read More

ESKAD:”HALEP’DE YAŞANANLAR BATININ İNSANLIK AYIBI”

ESKAD:”HALEP’DE YAŞANANLAR BATININ İNSANLIK AYIBI” Dünya’nın gözü önünde masum siviller, çocuklar, yaşlılar, kadınlar ölürken sessiz kalmak ancak insan hakları diye naralar atan ve yaptığı her şey “sözde” kalan batıdan beklenebilir. Tarih boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bir çok insanı ve kültürü bağrına basmış Halep, bugünlerde bombaların yağdığı, şehrin resmen haritadan silindiği bir eski medeniyet şehri.

Read More

Akif Emre – Aliya İzzaetbegovic ve Balkanlar

Akif Emre – Aliya İzzaetbegovic ve Balkanlar Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Akif Emre Bey’in sunumuyla Aliya İzzaetbegovic ve Balkanlar konulu haftasonu konferansımız şubelerimizde gerçekleştirilmiştir.

Read More

Mevlüd Kandilinde Duygulandıran Ziyaret

Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD), sosyal sorumluluk faaliyetleriyle Kıbrıs’ta gönülleri fethetmeye devam ediyor. Mevlid Kandili sebebiyle, adanın bir çok yerinde karanfil ve güller dağıtan ESKAD’lı gençler, büyüklerini de unutmayarak gün içerisinde huzur evi ziyaretlerinde bulundular. Ziyarette büyüklerinin gönüllerinde yer etmek adına karınca karanınca hediyeler götüren gençlerin, ziyaretleri büyükleri tarafından mutlulukla karşılanırken, zaman zaman ise duygusal anlar

Read More

Lefke Şubesi Mevlid Kandili Karanfil Dağıtımı

ESKAD Lefke şubesi, Mevlid kandili sebebiyle, Kıbrıs halkının Mevlid kandilini kutlarken, karanfil dağıtımı gerçekleştirerek Kıbrıs halkının gönlünde yine taht kurmayı başardı.

Read More

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği(ESKAD) olarak, Mevlid Kandilinizi tebrik eder,  hayırlara vesile ve mübarek olmasını temenni ederiz.  

Read More

İstanbul Beşiktaş’ta Yaşanan Terörü Lanetliyoruz!

”Milletimizin Başı Sağolsun” İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırısında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, saldırıda yaralananlara acil şifalar dileriz. #milletimizinbaşısağolsun #istanbul #terörülanetliyoruz

Read More

Kıbrıs’tan Kudüs’e Binlerce Ses Yankılandı

Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği (ESKAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Kudüs Gecesi”nin 3’üncüsü yoğun bir katılımla gerçekleşti. Programa siyer alanında ki çalışmalarıyla tanınan Muhammed Emin Yıldırım konuşmacı olarak katılırken, kum sanatçısı Ömer Faruk Elmas ve ezgi sanatçısı Yusuf Karaburç ise Kudüs Gecesi’ne özgü performanslarını sergilediler. Programda ayrıca gençlik komisyonunun hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi ve Kudüs’e

Read More

Girne’de Yaşanan Elim Kazadan Dolayı Taziye Mesajı

TAZİYE MESAJI Bugün Girne’de meydana gelen elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet , kederli ailerine başsağlığı, sabır, yaralılara acil şifalar dileriz. ” Başımız Sağolsun ”

Read More

MEMUR-SEN’DEN ESKAD’A ZİYARET

MEMUR-SEN’DEN ESKAD’A ZİYARET Türkiye Cumhuriyeti Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, ESKAD Ada Başkanı Recep Günaydın’ı makamında ziyaret ederek karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Read More

ESKAD 21. Dönem Aralık Ayı Üniversite Divanı

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımlarıyla ESKAD Üniversite Okul ve Birim Başkanları Toplantısının ilk günü Acapulco Otel’de geniş katılımla gerçekleşti. ESKAD Üniversite Okul ve Birim Başkanları toplantısının ikinci gününde rapor sunumları ve müzakereleri yapıldı.

Read More

ESKAD, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Geleceğe yön veren gençliğin yetişmesinde nesillere ışık tutan öğretmenlerimiz, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu olsun.  

Read More

KKTC’nin 33. Yılını Kutlarız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’mizin 33. kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.

Read More

İşkey Ailesine Taziye Mesajı

Kıbrıs davasında beraber yürüdüğümüz GÜMANDER Başkan Yardımcısı ve LAÜ Mütevelli heyeti üyesi Necmettin İşkey’in muhterem annelerinin vefat ettiğini derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı,sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Read More

KKTC Milli Eğitim Bakanlığına Ziyaret

KKTC MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ZİYARET KKTC Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova makamında ziyaret edildi.Ziyarette ESKAD Ada Başkanı Recep Günaydın,ESKAD yönetimi hazır bulundu.

Read More

Aşure Gününüz Hayırlı Olsun

AŞURE GÜNÜMÜZ HAYIRLI OLSUN [10 Muharrem 1438▬| 10 Ekim 2016] ►Aşure, sevgi ikramıdır. Aşure geleneği ,paylaşmanın ,dayanışmanın , birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir.

Read More

Taha Ersan’a Yaptığı Çalışmalardan Dolayı Teşekkür Ederiz

Teşekkür Mesajı 2005 Yılından bu yana derneğimizde birçok görevde bulunan, gayretli çalışmalar sarf eden ve görevlerini fedakarlıklarla yerine getiren Mehmet Taha ERSAN kardeşimiz Türkiye’ye dönmesinden ötürü görevini devretmiştir. Kardeşimize yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, bundan sonra ki hayatında başarılar ve muvaffakiyetler dileriz.

Read More

ESKAD Oryantasyon Programı│2016

ESKAD Oryantasyon Programı│2016 ►Şube Tanışma Programları ►Ada Gezisi ►Ada Pikniği [ ”Biz Seninle Kardeş Olabilme İhtimalini Sevdik” ]

Read More

Hicri Yeni Yılımız Mübarek Olsun

Hicri Yeni Yılımız Mübarek Olsun [1 Muharrem 1438 = 2 Ekim 2016 Pazar]

Read More

ESKAD KURBANDA 2500 AİLEYE ULAŞTI

ESKAD KURBANDA 2500 AİLEYE ULAŞTI Geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği kurban organizasyonunu bu yıl yurt içi ve yurt dışından desteklerle gerçekleştiren ESKAD, Kıbrıs’ta 5 bölge de 2500 ihtiyaç sahibi aile ve öğrenciye kurban payı dağıtımında bulundu. Kurban bağışında bulunan hayırsever vatandaşların kurbanları bu yıl Kıbrıs’ta ki ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere yapılan organizasyonla ulaştı. Profesyonel

Read More

Görüş ve önerileriniz için sosyal medya kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.